12.02.21 austrumos jau iestājies ķīniešu tautas jaunais gads. Tie ir pavasara svētki, jo šajā laikā daba mostas un tas ir ļoti nozīmīgs posms visam jaunajam, kas nāk. Šos svētkus svin ar skaļu troksni, kas nozīmē pie jebkuriem svētkiem, ka viss vecais tiek atlaists, izdziedāts, izpriecāts ar lielu jaudu, tā atbrīvojot vietu jaunajam gadam, kas nāk.

Arī pēc psiholoģiskā viedokļa svētkos atveramies, lai viss, kas sakrājies tiktu izteikts un palaists gaisā ar prieku. Skaļais, spožais salūts un ugunīgie fantani, ko palaiž gaisā, ir nācis no šīs zemes. Fantani simbolizē sarkanos ābolus, kurmu, apelsīnus un mandarīnus, ko parasti liek galdā. Īpaši garšīgi ir sarkanie āboli ar karameli. Vienmēr galdā ir zivis, jo tas ir laimes simbols. Šos svētkus svin 15 dienas.

春节快乐 (Чунь цзе куай лэ) – С новым годом! / С праздником Весны. Happy new year! Happy spring! Laimīgu jauno gadu, laimīgus pavasara svētkus!

恭喜发财 (Гун си фа цай) – Желаю вам огромного богатства! Wish you wealth! Novēlu Jums bagātu gadu!

心想事成 (Синь сян ши чэн) – Пусть все Ваши желания исполнятся! Let all your dreams come true! Lai visas jūsu vēlēšanās piepildās!

Attēla avots: www.freepik.com